Trendbox’ın erişim noktası 2 katına çıktı! 3 bini aşkın bakkal ve marketin nabzını tutuyor

Perakende sektörünün alışveriş datasını gerçek zamanlı olarak toplayan Trendbox, büyümede hız kesmiyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde erişim noktasını geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2 katına çıkaran Trendbox, 3 bini aşkın bakkal ve markette yapılan alışverişleri anında analiz ediyor. Trendbox’ın verilerine göre bu yılın ilk üç ayında satışı en çok artan ürünler deprem felaketinin etkisiyle su, süt, makarna, hazır çorba ve kişisel bakım ürünleri oldu.

Bakkal, büfe, küçük marketler gibi perakende sektörünün ölçümlenmesi zor noktalarında IOT (nesnelerin interneti) teknolojisi aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanından yapılan alışverişlerin verilerini gerçek zamanlı olarak toplayan ve analiz eden Trendbox, hızlı büyümesini sürdürüyor. Geçen yılın ilk üç ayında 1.500’ün üzerinde erişim noktasında hizmet veren Trendbox, bu yılın ilk üç ayında bu sayıyı 2 katına çıkararak 3 binin üzerine taşıdı. Trendbox’ın 2023 yılı ilk çeyrek verilerine göre deprem felaketinin de etkisiyle su, süt, makarna, hazır çorba ve kişisel bakım gibi temel ihtiyaç ürünlerinin satışında sıçrama yaşandı. Bu yılın ilk 3 ayında kişisel bakım ürünlerinin satışları geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 36 artarken, bunu yüzde 13 artışla hazır çorba, yüzde 12 artışla süt, yüzde 11 artışla su ve yüzde 10 artışla makarna izledi. Söz konusu dönemde sepet ortalaması ise yüzde 29 arttı.

“2023 yılında hedef MENA ve Kıbrıs’tan sonra Türki Cumhuriyetlere açılmak”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Trendbox Genel Müdürü Ozan Tezer, şunları söyledi: “Trendbox olarak 2023 yılında da istikrarlı ve emin adımlarla büyümemizi sürdürüyoruz. Satış noktası erişim rakamlarımızı 2 katına çıkarmamızın yanında istihdamımızı da 2 kat büyüttük.  Yıl sonuna kadar hedefimiz 81 ilde 5 bin noktaya ulaşmak ve ciromuzu 5 katına çıkarmak. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Şu anda yatırım turunda olduklarını belirterek, önümüzdeki dönemde yurt dışı açılımları için vites yükselteceklerini ifade eden Ozan Tezer, “Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi ve Kıbrıs’tan sonra 2023 yılında hedefimiz Türki Cumhuriyetlere açılmak” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*