Temiz dünya için temiz enerji dönemi

Yenilenebilir enerji ve enerji teknolojileri markası YEO, 22 Nisan Dünya Günü’nde daha yaşanılabilir bir dünya için enerji teknolojilerine dikkat çekiyor. Yeşil hidrojenden batarya depolama sistemlerine, rüzgar ve güneş enerjisinden atık su arıtma sistemlerine farklı alanlarda enerji sektöründe sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla 30’dan fazla ülkede çözümler sağlıyor

 

Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde sürdürülebilir enerji projeleri üreten YEO Teknoloji, daha yaşanabilir bir dünya için çalışmaya devam ediyor. YEO, dünya genelinde çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla kutlanan 22 Nisan Dünya Günü’nde enerji sektöründe sürdürülebilirliğe dikkat çekiyor. YEO, yeşil hidrojenden batarya depolama sistemlerine, rüzgar ve güneş enerjisinden atık su arıtma sistemlerine farklı alanlarda enerji sektöründe sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla 30’dan fazla ülkede çözümler sağlıyor. YEO Teknoloji, doğal kaynakları korurken temiz bir gelecek için çalışmalaını hızlandırıyor:   

Yeşil hidrojen için çalışıyor

YEO Teknoloji, Türkiye’yi yeşil dönüşümde üst sıraya taşıyacak hidrojen çalışmalarına yoğunlaşıyor. YEO Teknoloji, yenilenebilir enerjiyle yeşil hidrojen üretmek üzere çözümler sunmak için çalışıyor. Türkiye’de bu alanda çalışmalar yürüten YEO Teknoloji, Avrupa pazarı için de Almanya’da YEO Hidrojen isimli iştirakini kurdu. 

Batarya üretim tesisi kuruyor

YEO Teknoloji, yine teknolojiyi kullanacağı girişimi olan Reap Batarya Teknolojileri projesini geçtiğimiz yılın sonunda hayata geçirdi. Enerji depolama çözümleri geliştirmek ve üretmek üzere kurulan Reap Batarya Teknolojileri, Reap Battery markasıyla temiz ve dijital enerji dönüşümünü desteklemek için çalışacak. Bu hedefle Net Sıfır İklim hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için yıllık 1 GWh’lik enerji depolama sistemi üretecek bir tesis inşa edilecek. 

10 bin metreküp suyu geri kazanılacak

‘Daha temiz bir dünya mümkün’ sloganıyla yenilenebilir enerji ve mühendislik projeleri üreten YEO Teknoloji, Kosova’da üstlendiği atık su arıtma tesisini başarıyla tamamlayarak teslim etti. Yakova şehrindeki Atık Su Arıtma Tesisi ile günde 10 bin metreküplük su doğaya geri kazandırılacak.

Hibrid projeler geliştiriyor

YEO Teknoloji, birden çok yenilenebilir enerji sistemini bir araya getiren hibrit çözümlerle daha temiz bir gelecek için projeler üretiyor. Mevcut elektrik santrallerine güneş veya rüzgar enerjisini entegre ederek hibrit sistemlerle kurumları karbonsuz bir geleceğe taşıyan YEO, Türkiye’de bu alanda büyümeye devam ediyor. 

Çevre dostu HES teknolojisi 

YEO, iştirakleriyle de çevre dostu teknolojiler üretiyor. Ortağı olduğu Mikrohes şirketiyle tamamen çevre dostu olan yenilenebilir bir enerji sistemi sunuyor. Arşimet Burgusu türbiniyle düşük debi ve düşü olan sularda enerji üretilebiliyor. Doğa ve balık dostu olan sistem, bulunduğu bölgenin dengesini bozmayan sıfır karbonlu bir yöntem olarak bu alanda geleceğin teknolojisi olarak gösteriliyor.

Yapay zekayla katot üretimi

YEO, yerli bir girişim olan ve kısa sürede önemli teknolojik çalışmalara imza atan Ni-Cat Batarya Teknolojileri’yle de ortaklık yapıyor. Bataryalar için yapay zeka destekli yeni nesil katot üretimi ve Ar-Ge çalışmaları yapan Ni-Cat ile YEO, Türkiye’de ve dünyada öncü bir pozisyona ulasmayı hedefliyor. Üretilen katot, enerji depolama ve elektrikli araçlar için yeni nesil bataryaların üretilmesinde kullanılıyor.

8 milyon ağaç kadar fayda sağladı

‘Temiz ve yaşanabilir bir dünya bizce mümkün’ mottosuyla çalışan YEO, 2022 yılında 150 MW’ın üstünde arazi ve çatı GES santrali kurdu. Bu rakam 8 milyon ağacın azalttığı emisyona denk geliyor.  

Daha temiz bir dünya için

Enerji ve dijital dönüşüme yönelik tek noktadan entegre çözümler sunduklarını vurgulayan YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız, “YEO Teknoloji olarak sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam ediyoruz. YEO Teknoloji olarak hedefimiz, doğal kaynakları korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma amacına yöneliktir. Yenilikçi teknolojileri kullanarak, dünya çapında enerji sektöründeki rolümüzü güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz. Hem Türkiye hem de Avrupa’da temiz enerji projeleri yürütüyoruz. 3 kıtada 30’un üzerinde ülkede 225’ten fazla projeyle Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika’da dünyanın her noktasına enerji ve endüstriyel çözümler ulaştırıyoruz. Emisyonların azaltılması ve dekarbonizasyon için teknolojiyi kullanmaya devam edeceğiz” diyor.   

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*