Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Başkan Bilgin mesajında; “11 ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’i nihayete erdirerek yeni umutlarla bir bayrama daha kavuştuk. Bayramın; şehrimiz, ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.

Bir taraftan Ramazan’ı uğurlamış olmanın hüznünü, diğer tarafta da tüm güzelliklerin sembolü olan bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bizleri sağlık ve afiyet içinde bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşturduğu için Rabbimize hamd ediyorum.

Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, kardeşliğimizi yenilediğimiz en müstesna günlerdir. Bu özel günler, aynı zamanda kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de önemli bir fırsattır.

Bayram vesilesiyle annemiz, babamız, akrabalarımız ve komşularımızın yanı sıra; yetimleri, öksüzleri ve şehit yakınlarını ziyaret ederek onların da gönüllerini almayı ihmal etmeyelim. Bayram sevincini yaşarken; hastaları, muhtaçları, düşkünleri ve yaşlıları ise unutmayalım.

“Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler ve ardından yaşanan sel afetinin gölgesinde geçirdiğimiz Ramazan ayı, elhamdülillah toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın daha da güçlenmesine vesile oldu.

Afetlerden zarar gören vatandaşlarımıza daha güçlü bir şekilde yardım elimizi uzatarak hayırda yarıştığımız, sevgi ve saygı bağlarımızı güçlendirdiğimiz bir rahmet iklimi olarak geleceğe huzur ve güven içinde, umutla bakabilmemizi sağladı. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, İslam dünyasının bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Ramazan Bayramı’nın tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur, saadet, selamet getirmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*