Sistem Global Danışmanlık, Türkiye’de kendi sektöründe bir yeniliğe daha imza atarak çalışanlarına ortak olma hakkı sunuyor

Sistem Global Danışmanlık, bünyesindeki 9 çalışanını şirket hissedarları arasına kattı. Hisse ve hak opsiyonu ‘stock option’ olarak adlandırılan bu uygulama ile şirket, kilit çalışanlarına gösterdikleri vefa ile yoğun çabalarının karşılığını vermeyi, motivasyonu artırmayı ve şirket değerini yükseltmeyi hedefliyor.

Sistem Global Danışmanlık, şirketin büyüme ve globalleşme hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiği hisse ve hak opsiyonları yönetimi planlamaları kapsamında 9 çalışanını hissedarları arasına dahil etti. Böylece çalışanlarına şirket başarısına doğrudan ortak olma fırsatı sunan Sistem Global Danışmanlık, 2023 itibarıyla her sene en az bir çalışanın ortaklık yapısına dahil edileceğini açıkladı. 

Londra, Singapur, Berlin ve Brüksel ofisleri üzerinden yürüttüğü uluslararası yatırımlarına ağırlık veren Sistem Global Danışmanlık, Türkiye genelindeki 550’den fazla uzmanıyla başta KOBİ’ler ve Ar-Ge, teknoloji, katma değerli üretim ve ihracat alanlarında faaliyet gösteren şirketler olmak üzere her ölçekten şirkete profesyonel danışmanlık hizmetleri veriyor.  

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, “Sistem Global Danışmanlık olarak, 1996’dan beri amacımız başta KOBİ’ler olmak üzere Türkiye’yi güçlendiren işletmelere büyüme odaklı profesyonel hizmetler sunan, Türkiye genelinde en yaygın danışmanlık şirketi olmak ve bu başarıyı globale taşımak. Bunu yapabilmek için de çoklu, renkli, tamamlayıcı bir ortaklık habitatına sahip olmayı önemsiyoruz. Farklı tecrübelerin, uzmanlıkların, bakış açılarının Sistem Global Danışmanlık’ı gelecek on yıllara taşıyacağına inanıyoruz. Bu sebeple hem iç kadrolarımızdan yetişerek Sistem Global Danışmanlık’ın gelişimine uzun yıllar katkı sağlayan yöneticilerimizi hem de farklı bölge, uzmanlık ve dikey dinamikleriyle değer yaratan yol arkadaşlarımızı ortaklık yapımıza dahil ederek büyüdük. Bugün her biri birbirinden farklı ve kıymetli alanlarda Sistem Global Danışmanlık’ın büyüme hikayesine katkı sunan 12 ortağımızın yanında; 9 arkadaşımızın daha hisse ve hak opsiyonları yöntemi ile ortaklarımız arasına katıldığını paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca hem mevcutta birlikte yol aldığımız arkadaşlarımızdan her yıl en az birini hem de aramıza yeni katılabilecek deneyimli, renkli, değerli arkadaşları da bu sisteme dahil ederek ortak takımımızı büyütmeyi planladık ve bu planımızı da hayata geçireceğiz inşallah” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*