Sistem Global Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaptı!

Türkiye’nin önde gelen danışmanlık şirketi Sistem Global Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaparak, pazar araştırması, CRM analitiği, veri danışmanlığı gibi hizmetlerle şirketlerin veri odaklı büyümesini destekleyecek. 

Başta KOBİ’ler olmak üzere Türkiye’yi güçlendiren işletmelere büyüme odaklı profesyonel hizmetler sunan Sistem Global Danışmanlık, Kuantum Araştırma’ya yatırım yaptı. Bu yatırımla, Kuantum Araştırma’nın yapay zekâ teknolojileri ile nöropazarlama gibi yenilikçi yöntemlere dayanan pazar araştırmaları, araştırma hizmetleri ve diğer tüm veriye dayalı büyüme odaklı çalışmaları Sistem Global Danışmanlık’ın hizmet portföyüne dâhil oldu. Sistem Global Danışmanlık bu yatırımla KOBİ’lerin özellikle yurtdışı pazarlama, global yatırımlar ve satış stratejilerini güçlendirerek bu açılardan da büyüme hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, “Sistem Global Danışmanlık olarak 27 senedir, katma değerli üretimi artırmaya yönelik hizmetlerimizle, başta KOBİ’ler olmak üzere yüzlerce şirkete yol arkadaşlığı yapıyoruz. İş süreçlerinin büyük ölçüde dijitale taşındığı ve yenilikçi teknolojilerin birçok sektörü dönüştürdüğü günümüzde, veri temelli çözümlemelere dayanan iş stratejilerinin sağlıklı büyüme hedefleyen şirketler için önemi giderek artıyor. Kuantum Araştırma’ya yaptığımız yatırımla portföyümüze eklediğimiz veri temelli yeni hizmetlerimizin bu anlamda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Sistem Global Danışmanlık’ın ekosisteminin, Kuantum Araştırma’nın da büyümesine katkı sağlayacağını görüyoruz. Ekosistemimize katma değer yaratacak teknoloji odaklı benzer yatırım ve iş birliklerine devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Kuantum Araştırma’nın Kurucusu ve AIPA (Yapay Zekâ Politikaları Derneği) Başkanı Volkan Kılıç ise, “Tüm dünyada ve ülkemizde rekabet koşulları her geçen gün daha zorlaşıyor. Şirketlerde karar vericiler, karmaşık birçok parametreyi aynı anda gözetmek durumunda kalıyor ve veriye dayalı pazarlama ve iş stratejilerine daha çok ihtiyaç duyuyorlar. Kuantum Araştırma olarak veri yönetiminde liderlik kazanmak hedefiyle geliştirdiğimiz hizmetlerimiz, şirketlerin pazarlama stratejilerinin ve yeni iş modellerinin oluşturulmasında yol gösterici oluyor. Hizmetlerimizi danışmanlık hizmetleri ile entegre edip daha bütünsel bir bakış açısı ile hem daha geniş kitlelere ulaştırmak hem de katma değerini genişletmek amacıyla Sistem Global Danışmanlık ile kurduğumuz iş ortaklığı sayesinde, Sistem Global Danışmanlık ekosistemindeki şirketlerin cirosal büyüme hedeflerine ve sürdürülebilir ticari sonuçlarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu iş birliğinin, B2B pazarda hayata geçirdiği veriye dayalı markalaşma çalışmalarıyla son yıllarda hızla büyüyen Kuantum Araştırma’nın ivmesini artıracağına inanıyoruz.” dedi.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*