Sınava bir adım kala başarı stratejileri

Eğitime yaptığı katkılarla adından söz ettiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz olarak üniversite sınavına hazırlanan gençleri Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe ile buluşturdu. Gökçe, yaklaşan üniversite sınavları öncesinde öğrenci ve ailelerine “Sınavda başarı stratejileri” konulu seminer verdi.

 

Seminerde, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da bir konuşma yaparak, Kemer’de eğitim alan çocukların anaokulundan üniversiteye kadar Kemer Belediyesi’ne emanet olduklarını söyledi.

Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan seminere, Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu Sorumlusu Suat Göv ve kursta görevli 11 öğretmen, 300 kursiyer ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe, seminerde başarı taktikleri, öğrencilerin sınav sırasında yapması ve yapmaması gereken durumlar, velilerin çocuklarına yaklaşımları ve tutumları konularında bilgiler aktardı.

Seminere katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı konuşmasında, geleceğin teminatı öğrencilerin iyi bir eğitim alması için çalıştıklarını belirterek, vatana ve millete en iyi şekilde hizmet etmelerini istediklerini söyledi.

Türkiye’de eğitim ve sağlığın artık paraya döndüğünü ifade eden Belediye Başkanı Topaloğlu, “Ben emekli öğretmenim. Ben ilkokuldan öğretmen okuluna kadar hep devlet okulunda okudum. Hiç para ödemedim. Hepimizin devlete bir borcu var. Ben devlete olan borcumu öğrencilere destek olarak ödemeye çalışıyorum.” dedi.

EĞİTİME SENELİK 35 MİLYON LİRA

Başkan Topaloğlu, eğitim alanında yaptıkları çalışmalardan da bahsederek şöyle konuştu:

“Anaokulundan 8’nci sınıfa kadar olan öğrencilerin kırtasiye malzemeleri Kemer Belediyesi’nden. Gelecek yılki eğitim ve öğretim yılının kırtasiye malzemelerini de aldık. Okullar açılmadan önce okullara teslim edeceğiz. 1416 öğrenciyi C plakalı araçlarla ücretsiz olarak taşıyoruz. Veliler buna para ödemiyor. Senelik 21 milyon lirayı biz karşılıyoruz. 925 üniversite öğrencisine aylık 700 lira burs desteği sağlıyoruz. Seneye bunu 1000 lira yapacağız. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursunda da 300 öğrencimize ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu veriyoruz. Çocukların eğitim masraflarından asla kaçmıyoruz ve kaçmayacağız. Kemer Belediyesi olarak eğitime yaptığımız katkı senelik 35 milyon lira. Çocuklarımız anaokulundan üniversiteye kadar Kemer Belediyesi’ne emanet. Benim ilkokulda çantam olmadı. Bu ezikliği ben yaşadım ama şimdi öğrencilerin yaşamaması için çalışıyorum. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız.”

Başkan Topaloğlu, verdiği seminerden dolayı Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erten Gökçe’ye teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*