Narlıdere’de 14 Mayıs Buluşması

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, seçimlere 20 günden az bir süre kala ilçedeki siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri ile muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Engin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacaklarını ifade ederek, “Dünya siyaset tarihinde az görülmüş şekilde 6 parti bir araya gelip 2 binden fazla maddede görüş birliğine vararak bir Ortak Mutabakat Metni hazırladı. Bu çabaya bizler de destek oluyoruz ve toplumda karşılık bulduğunu görüyoruz. İnanıyoruz ki önümüzdeki seçimlerden sonra barışın daha da derinleştiği, ayrışmalardan uzak bir döneme gireceğiz” diye konuştu

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin belediye işletmesi Mandalin Kafe’de, ilçedeki siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri ile muhtarlarla bir araya geldi. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin değerlendirildiği toplantıya CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, İYİ Parti Narlıdere İlçe Başkanı Feza Genişoğlu, DEVA Partisi Narlıdere İlçe Başkanı Esin Şahin, Gelecek Partisi Narlıdere İlçe Başkanı Birgül Karagöz, muhtarlar ve ilçede faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri katıldı.

BAŞKAN ENGİN: GÜÇLÜ BİR İRADE VAR

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere 20 günden daha az bir sürenin kaldığını ifade ederek, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden birine gideceğiz. 14 Mayıs seçimleri ekonomimizi, geleceğimizi, şehirlerimizi, ailelerimizi, kadınları ve çocukları ilgilendiren bir seçim olacak. Bizler de belediye başkanları olarak bu dönemlerde kanaatlerimizi belirtmek durumundayız. Dünya siyaset tarihinde az görülmüş şekilde 6 parti bir araya gelip 2 binden fazla maddede görüş birliğine vararak bir Ortak Mutabakat Metni hazırladı. Bu çabaya bizler de destek oluyoruz ve toplumda karşılık bulduğunu görüyoruz. İnanıyoruz ki önümüzdeki seçimlerden sonra barışın daha da derinleştiği, ayrışmalardan uzak bir döneme gireceğiz. Pazar günü, Millet İttifakı’nın 6 liderinin katılımıyla bir miting yapılacak. 6 liderin katılacağı 4-5 mitingden ilki İzmir’de olacak. Biz, bir oyu Genel Başkanımız ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na diğer oyu ise CHP’ye isteyeceğiz. Diğer partiler de kendilerine oy isteyecek. Ama burada önemli olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çok güçlü bir irade sağlayabilmek. Narlıdere’de yüzde 90 hedefi var. İnşallah hep beraber demokrasi, özgürlük, adalet ve Türkiye’nin geleceği için bize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi. Başkan Engin Türkiye’nin yeni ve sürdürülebilir bir ekonomik politikaya ihtiyacı olduğunu belirterek, “Popülist uygulamalardan uzak, enflasyonu kontrol altına alındığı bir modele ihtiyacımız var” diye konuştu.

“SEÇİM GELECEĞİMİZİ İLGİLENDİRİYOR”

Başkan Engin’in ardından söz CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun ise Narlıdere’de her renkten her görüşten insanın bir arada yaşadığını söyledi. Durgun, “Katıldığımız her toplantıda ‘keşke her yer Narlıdere gibi olsa’ diyoruz. Ülkemizin geleceğini ilgilendiren bu seçimde hepimize büyük görev düşüyor. Biz de var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 “BİRLİKTELİĞİMİZ DEVAM ETMELİ”

İYİ Parti Narlıdere İlçe Başkanı Feza Genişoğlu da elini taşın altına koyduklarını ve değerli bir oluşuma dâhil olduklarını belirterek, “Seçimlerden sonra da birlikte olmaya devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“ÇARE MİLLET İTTİFAKI”

DEVA Partisi Narlıdere İlçe Başkanı Esin Şahin de, “Bir ülkede kimseyi ayrıştırmadan çok seslilik olması lazım. Gerçek demokrasi için, Türkiye’nin gelişmesi için Millet İttifakı’nın iktidarına ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.

“GÜCÜMÜZÜ BİRLEŞTİRDİK”

Tarihi bir sürece tanıklık ettiklerini söyleyen Gelecek Partisi Narlıdere İlçe Başkanı Birgül Karagöz de, “Ülkesini, vatanını seven insanlar olarak hepimiz gücümüzü birleştirecek, Cumhuriyetimizin geleceği için mücadele edeceğiz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*