Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 1 Mayıs İşçi Bayramı, Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Hak, hukuk, adalet ile işleyen, eşitlik kavramının gerçek anlamda ruh bulduğu bir ortamda, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan emekçilerimiz arasındaki ayrışma ortadan kalkacak, toplumsal düzen sağlanacaktır.

İşçisiyle, memuruyla, akademisyeniyle, mimarıyla, mühendisiyle, sağlık çalışanıyla alın teriyle, emek emek üreten tüm emekçi kardeşlerimiz insanca bir yaşam için mücadele vermektedirler. Bu noktada Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi; “Bizim gözümüzde çiftçi, çoban, işçi, tüccar, sanatkâr, doktor kısaca bütün vatandaşların hak, menfaat ve hürriyeti eşittir.”…

Her birimizin ortak temennisi, anne babaların ailesinin temel ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebildiği, çocuklarımızın yüzünün güldüğü, emekçilerimizin hakkını alabildiği, sendikaların işverenin baskısı olmadan faaliyetlerini sürdürdüğü, eşit işe eşit ücret kavramının hayat bulduğu, iş kazalarındaki cezasızlığın son bulduğu, liyakatın esas alındığı güzel günlerde birlik ve beraberlik içerisinde buluşabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; meydanlardan emekçilerin özgür sesinin yükseleceği, bahar tadında, bayram havasında geçecek Mayıs’larda buluşmak temennisiyle 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyorum.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*