Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’a Büyük Onur Menemen Belediyesi’ne “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” Ödülü

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Yeni Asır Gazetesi tarafından düzenlenen Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİTT) Ödül Töreni’nde “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” ödülüne layık görüldü. Plaketini Turkuvaz Medya İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş’in elinden alan Pehlivan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençler Ümidim Sizdedir ve Cumhuriyet Sizlere Emanettir’ sözleri hizmetlerimizin merkezini oluşturmaktadır. Bu ödülü tüm Menemenli hemşehrilerim ve kıymetli mesai arkadaşlarım adına alıyorum” dedi.

İzmir’in yükselen değeri; Menemen

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Dünyanın en eski bölgesel gazetesi olan Yeni Gazetesi’nin düzenlediği Ege Yatırım İhracat İnovasyon Teknoloji (EGE YİİTT) Ödül Töreni’nde “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” ödülü almaya hak kazandı. Türkiye’de ilk birçok projeye imza atacaklarını ve Menemen’in yıldızını parlatmaya devam edeceklerini söyleyen Pehlivan, plaketini Turkuvaz Medya İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş’in elinden aldı.

Türkiye’de ilk projeler

Menemen Belediyesi olarak göreve geldiği ilk günden itibaren gençler için birçok ilklere imza attıklarını kaydeden Pehlivan, “İzmir’de YKS ücretlerini ödeyen tek belediyeyiz. Türkiye’nin en geniş kapsamlı Macera Park’ını Menemen’de yapıyoruz. Evlatlarımız için Ege Bölgesi’nin en büyük Çocuk Köyü’nü projelendirdik kısa sürede başlıyoruz. 8-12 yaş arası çocuklarımıza dershanelerle anlaşmamız aracılığı ile uzaktan eğitim vereceğiz. Yine bu yıl Üniversite sınavında 4 yıllık fakülteyi kazananlara 5 bin liralık ‘Başarı bursu’ vereceğiz. Ulukent’e 8 bin metrekare, Menemen merkezde de 5 bin metrekarelik Ege Bölgesi’nin en büyük kütüphanelerini yapıyoruz. Asarlıkta Gençlik Merkezimiz bitmek üzere. 20 halı sahamızı bitirdik, 10 halı saha daha ihalesini gerçekleştirdik. Ulukent’e içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, ayrıca 2 bin kişilik kapalı spor salonu ve buz pateni pisti yapıyoruz. Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi’mizin (MEBGEM) Asarlık ve Merkez şubelerinin yanı sıra 3’üncü şubeyi Ulukent’te açıyoruz. Ayrıca Asarlık’a açık ve kapalı yüzme havuzu yapıyoruz. Gençlerimizin istihdamına yönelik de İŞKUR hizmet noktamız aracılığı ile 9474 kardeşimizi iş sahibi yaptık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ’ın destekleriyle Menemen’imize kazandırdığımız Serbest Bölge alanında da 15 bin genç kardeşimizin istihdamını hedefliyoruz. Bunlar daha başlangıç, Menemen için, gençliğimiz, geleceğimiz için daha birçok proje çalışıyoruz” diye konuştu. 

“Bu gurur hepimizin”

Ödüle layık görülmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Pehlivan, “Bu başarı, gurur ve mutluluk hepimizin. Belediyemizin özellikle “Gençliğin ve Geleceğin Kenti” ödülüne layık görülmesi Menemen Belediye Başkanı olarak benim için çok büyük bir onurdur. Şunu belirtmek isterim ki, Atatürk’ün ‘Gençler Ümidim Sizdedir ve Cumhuriyet Sizlere Emanettir’ sözleri hizmetlerimizin merkezini oluşturmaktadır. Menemen’i, İzmir’i muassır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak bizim en önemli hedefimizdir. Bizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin açtığı çok çalışma ve başarı yolundan ayrılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz için, gençliğimiz için çok çalışacağız, daha çok çalışacağız…

Bu vesile ile bu gece böylesi bir gurur tablosunun yaşanmasında bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kıymetli bakanlarımıza, gücümüze güç katan Genel Başkan Yardımcılarımıza, değerli milletvekillerimize, kıymetli valimize ve kaymakamımıza, aziz hemşehrilerimize ve bize yön, güç veren gençliğimize, tüm mesai arkadaşlarıma, bu gururun gerçek sahibi hemşehrilerimize ve bizi bu ödülü layık gören Türk Basınının Ulu Çınarı Yeni Asır Ailemize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olunuz, var olunuz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*