LGS ve YKS Sınavına Girecek Gençlere Ücretsiz Kitap

Antalya Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinden kente gelen gençlerin eğitimine katkı sunmak ve sınava hazırlanmalarını sağlamak amacıyla eğitim desteğine devam ediyor. 8 ve 12. Sınıftaki LGS ve YKS’ ye hazırlanan depremzede gençler soru bankası kitaplarına ücretsiz erişebilecek.  

Deprem bölgesinden Antalya’ya gelen vatandaşlar için farklı alanlarda birçok hizmeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi eğitim konusunda da depremzede vatandaşları yalnız bırakmıyor. Yaşadıkları şehirlerden ayrılmak zorunda kalan ve eğitimlerine Antalya’da devam edecek öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenleyen Büyükşehir Belediyesi şimdi de depremzede öğrencilere soru bankası kitapları desteğinde bulunuyor. 

EĞİTİME TAM DESTEK 

Eğitimde fırsat eşitliği için öncelikli olarak depremzede öğrenciler başta olmak üzere 
8’inci sınıf öğrencilerine LGS, üniversite sınavına girecek öğrencilere ise TYT ve AYT kaynak soru bankası kitapları desteği verilecek. Soru bankaları matematikten İngilizceye, kimyadan Türkçe’ye temel branşlarda sayısal, eşit ağırlık, sözel ve LGS setlerinden oluşacak. Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler, (0242) 238 52 71 ve (0242) 238 53 02 numaralı telefonunu arayarak başvurularını gerçekleştirebiliyor.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*