Kartepe’de Ramazan Bayramı Coşkusu

Ramazan Bayramı münasebetiyle Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Bayramlaşması, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman başkanlığı gerçekleştirildi.

Ramazan Bayramı münasebetiyle Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Kent Bayramlaşması bayramın birinci günü gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Kent Bayramlaşmasına AK Parti Milletvekili Sami Çakır, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Kartepeliler katıldı.

BURUK BİR RAMAZAN AYI GEÇİRDİK

Kent Bayramlaşmasında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Ramazan Ayını daha geride bıraktık. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin. Çok zor ve buruk bir Ramazan ayı geçirdik. 6 Şubat tarihinde 11 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle hepimizde bir burukluk vardı. Orada yaşayan hemşehrilerimizin acılarını paylaşarak bir Ramazan ayı geçirdik. İnşallah birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi. 

DEPREMİN ACILARINI SARMAYA ÇALIŞTIK

Kent Bayramlaşmasında kürsüye gelen AK Parti Milletvekili Sami Çakır, “Ramazan ayını tamamlayarak bayrama ulaştık. Bayramlar birliğin, kardeşliğin, mutluluğun paylaşıldığı günlerdir. Bizim bayram kültürümüz başlı başına özeldir. Bayramlarda kabirleri ziyaret ederiz. Dedelerimizden bizlere kalan kültürel mirasımızı çocuklarımıza aktarıyoruz. Depremin acılarını sarmaya çalıştık. Deprem milletimizin ne kadar kadirşinas olduğunu bir kez daha gösterdi. 17 Milyon insanımızı doğrudan tüm ülkemizi etkileyen bir deprem yaşadık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimiz yaşanan acıların sarılmasında çok çalıştılar” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından bayramlaşma gerçekleştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*