Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Örnekköylü Kadınlarla Buluştu

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve CHP İzmir Milletvekili Adayı Helil Kınay, Örnekköylü Kadınlar Platformu’nun düzenlediği kahvaltıya konuk oldu. Çok sayıda kadının katılımıyla gerçekleşen buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi.

“GURUR DUYUYORUM”

Konuşmasında, Karşıyaka ile her zaman gurur duyduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Tugay, şunları kaydetti: “Karşıyaka her zaman aydınlığın kenti olmuştur. Bu aydınlığın en önemli gücü kadınlardır. Karşıyaka, kadınlarıyla güçlü ve güzel bir kenttir. Bugüne kadar, en başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet için, aynı zamanda kadınların ve çocukların hakları için, gençlerimizin geleceği için, her canlının hakkına sahip çıkmak ve herkesin birbirine saygı duyduğu bir yaşamı hep beraber sürdürmek için sizlerle beraber mücadele ettik. Bu mücadelede öncü kentlerden birisi olduk. Karşıyaka deyince herkes burada çağdaş bir yaşam olduğunu, kadınların özgür olduğunu, insanların birbirine saygı duyarak yaşadığını, burada gerçek Cumhuriyet ilkelerine her yönüyle bağlı bir toplum olduğunu bilir. Buraya gelen, bu tablo gören herkes Karşıyaka’nın ne demek olduğunu çok iyi anlar. Bugüne kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak. Bu değerin yaratılmasında her birinizin emeği var. O yüzden sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir Karşıyakalı olarak bu kentle her zaman gurur duydum, sonuna kadar bu gurur tablosunu hep beraber sürdüreceğimizden hiçbir şüphem yok. Bugün, daha önce İzmir Çevre Mühendisleri Odası Başkanı iken bizimle çok güzel çalışmalar yapan Milletvekili Adayımız Helil Kınay’ın da bizlerle birlikte olmasından mutluluk duyuyor, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“İZMİR, TÜRKİYE’Yİ AYDINLATACAK”

CHP İzmir Milletvekili Adayı Helil Kınay da “Beni sofranıza davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın da bahsettiği gibi, ben bir çevre mühendisi olarak ve bir kadın olarak Karşıyaka’da çok güzel çalışmalarda birlikte olma fırsatını yakaladım. Bu çalışmalarda daha iyi yaşamak, hak ettiğimizi almak, birlikte keyifli bir yaşam sürmek adına yoldaşlık ettik. Aslında hep şunu gördüm; bizler İzmir’de ve Karşıyaka’da çok farklı bir yerdeyiz. Buradaki her bir arkadaşım, ülkenin her köşesinde yürüttüğümüz eşitlik, aydınlık, çağdaşlık ve umut mücadelesini, hak ettiğimiz daha iyi bir yaşam mücadelesini buradan alıp her yere yayacak bir enerjiye, güce sahip. Benim burada sizlerden öğrendiğim çok şey var. Burada sizlerle birlikte olmaktan, yoldaş olmaktan çok mutluyum. İzmir’in Türkiye’nin geleceğini aydınlatacağına inanıyorum. Ama Karşıyaka’nın da İzmir’i aydınlattığına inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*