Ekonomik Kriz Gençlik Projesini Vurdu: Başkan Ceritoğlu Sengel’den 14 Mayıs Vurgusu

Efes Selçuk Belediyesi tarafından projelendirilen Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi ihalesinin ekonomik kriz sebebiyle şirketlerin ihaleye katılmaması sonucunda iptal edilmesini değerlendiren Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, 14 Mayıs’ı işaret etti. Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin 18 Nisan’da yapılan ihalesine katılım gerçekleşmediğini belirten Başkan Ceritoğlu Sengel, beş firmanın ihale dosyasını almış olmasına rağmen ihaleye katılım olmamasının sebebinin derinleşen ekonomik kriz olduğunu ve sürecin 14 Mayıs’tan sonra değişeceğini belirtti.

SEBEBİ DERİNLEŞEN EKONOMİK KRİZ

Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin ihalesine dair yaptığı bilgilendirmede Başkan Ceritoğlu Sengel; “ Bugün 18 Nisan. Bugün itibariyle Efes Kapalı Spor Salonumuz ve Gençlik Merkezimizin ihalesi vardı. Ancak derinleşen ekonomik kriz sebebiyle ihalemize bir teklif veren olmadı. Beş firma dosya almış olmasına rağmen teklif vermediler.  Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi derinleşen ekonomik krizdir” dedi.

GELECEĞE UMUDUMUZDAN VAZGEÇMİYORUZ

Efes Selçuk adına önemli kazanım olacak Efes Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin yapılmasından asla vazgeçmeyeceğini belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “14 Mayıs’tan sonra ihalemizi tekrar ettiğimizde liyakat sahibi, ekonomiden anlayan, bu ülkenin gençlerini ve geleceğini düşünen bir iktidara sahip olacağımız için devlet olanaklarıyla birlikte 14 Mayıs’tan sonra Efes Selçuk Gençlik Merkezi ve Kapalı Spor Salonuna sahip olacak. İhalemizi 14 Mayıs’tan sonra tekrar yapacağız. Hiçbir şekilde umutsuz değilim ve bilin ki çok kararlıyız. O gençlik merkezinin Efes Selçuk’un gençleri için Efes Selçuk’ta dönemim içerisinde temeli atılacak ve inşası gerçekleşecek. Hepinizi çok seviyorum. Geleceğe umudumuzdan vazgeçmiyoruz ve 14 Mayıs’tan sonra her şeyin ama her şeyin bir tek şeyin değişmesiyle birlikte değişeceğine olan inancımızın da tam olduğunu ifade ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*