“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”

Alper Taşdelen:  Büyük Atatürk, tarihin en zor koşullarında, imkansızlıklar içinde başlattığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesi ile Türk Milleti’ne egemenliğini armağan etmiştir. Dünyaya örnek olan ve milletiyle birlikte gösterdiği, bu kurtuluş azmi ve kararlılığı ile büyük bir ulusun var oluşunu tarihe kaydetmiştir. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. kuruluş yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Ulusal egemenliğin 103. Yılını Büyük Atatürk’ün ilçesi Çankaya’da kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirten Alper Taşdelen’in mesajı şöyle: 

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, milletin iradesine dayalı bir rejimin temeli 103 yıl önce Çankaya’da atıldı. Büyük Atatürk, tarihin en zor koşullarında, imkansızlıklar içinde başlattığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesi ile Türk Milleti’ne egemenliğini armağan etmiştir. Dünyaya örnek olan ve milletiyle birlikte gösterdiği, bu kurtuluş azmi ve kararlılığı ile büyük bir ulusun var oluşunu tarihe kaydetmiştir. Büyük Atatürk, kurtuluş ve kuruluş sürecini Türkiye Büyük Millet Meclisi ile yürütmüştür. Ankara’da düşman toplarının seslerinin duyulduğu bir ortamda bile meclisin açık tutulması, bütün süreçlerin meclisin eliyle yürütülmesi dünyada örneği rastlanılmayacak bir durumdur. O yüzden meclisimizin duvarında ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözü asılıdır. Bu sözün hakkı bütün bir ülke olarak verilmiş ve Büyük Atatürk bu sözle her koşulda halkın kendi egemenliğine sahip çıkmasını istemiştir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda, bilimin ışığında çalışan bir Cumhuriyet yurttaşı olarak milletin egemenliğini her koşulda savunuyor ve gereklerini yerine getirmek için olağanüstü bir tempoyla çalışıyoruz. Halk iradesi üstünde hiçbir gücün olmadığını bilerek aldığımız kararlarda halkımızın istek, talep ve önceliklerini dikkate alıyor, projelerimizi öyle yaşama geçiriyoruz. Gücü tek elde toplayan değil, paylaşan bir anlayışla çalışıyor ve üretiyoruz. 

Ülkemiz çok zor günlerden geçti bugün de benzer bir zorluğu yaşıyoruz. Böylesi zamanlarda Büyük Atatürk’ün varlığını unutmamak, ilke ve değerleriyle hareket etmek, yol göstericiliğini akıldan çıkarmamak en büyük kazanımımızdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı da bu yolda yetiştiriyoruz. Bu büyük günü, sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına ‘çocuk bayramı’ olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda mücadele veren şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum. Yaşasın Atatürk, yaşasın milletimizin kayıtsız, şartsız egemenliği…”    

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*