CK Enerji çalışanları, deprem bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu

18. NKOLAY İSTANBUL YARI MARATONU’NA CK ENERJİ ÇALIŞANLARI “GÖNÜLLERİN ENERJİSİ KOŞU TAKIMI” İLE KATILDI

CK Enerji çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı”, 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonu’nda, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile deprem bölgesindeki çocukların eğitimlerine destek olmak için koştu.

Her yıl binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen NKolay İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada Parkuru’nda yapıldı. CK Enerji çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı” bu yıl 18’ncisi düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla (TEGV) deprem bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu.

Yarı Maraton’a 24 kişilik ekiple katılan CK Enerji, koşucularının yürüttüğü bireysel kampanyalarla şu ana kadar 40’ın üzerinden çocuğun eğitimine katkı sağlamış oldu. İyilik Peşinde Koş platformu üzerinden 15 Mayıs’a kadar devam eden bağış kampanyaları ile desteğin artırılması hedefleniyor. 

TEGV’in “Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” Projesi kapsamında 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonu’na katılarak deprem bölgesindeki çocukların eğitimleriyle ilgili toplumda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını dile getiren CK Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Burcu Cankurtaran, sözlerine şöyle devam etti:

“CK Enerji çalışanları olarak ülkemizin geleceğine katkı sunan, iyiliğe vesile olan sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almayı kendimize görev olarak kabul ediyoruz. Ne yazık ki ülkemiz 6 Şubat’ta çok büyük bir deprem felaketi yaşadı. Enerji sektöründe hizmet veren grubumuz ilk günden itibaren bir yandan bölgenin yeniden ayağa kalkması için yürütülen çalışmaların içinde yer alırken diğer yandan da depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için seferberlik ruhu ile hareket ediyor. Bu süreçte CK Enerji olarak oluşturduğumuz gönüllüler takımımızla deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitimlerine destek olmak hedefiyle İstanbul Yarı Maratonu’nda olmaktan büyük onur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Yaralarımızı birlikte saracağız, birlikte iyileşeceğiz.”

21 KM’DE 8 BİN YILLIK TARİHE TANIKLIK EDİLİYOR

Öte yandan bu yıl da geniş bir katılıma sahne olan NKolay İstanbul Yarı Maratonu, 21 km uzunluğundaki Tarihi Yarımada Parkuru’nda, 8 bin yıllık geçmişe uzanan bir tarihi dokuda gerçekleştirildi.   Başlangıç noktası Yenikapı Miting Alanı olan parkur, Kennedy Caddesi boyunca Kumkapı, Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci, Eminönü, Galata Köprüsü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Çaddesi, Ayvansaray’ın ardından yeniden Yenikapı’daki başlangıç noktasında son buldu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*