Çadır kentte yaşayan çocuklar için 23 Nisan Çocuk Koşusu yapıldı

Eker Süt Ürünleri’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Hatay’da gerçekleştirdiği 23 Nisan Çocuk Koşusu, deprem sebebiyle çadır kentte yaşayan çocuklara neşe ve umut kaynağı oldu. Minik adımlar, 23 Nisan’ın 103. yılını 103 metre koşarak kutladı.

Eker, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlama geleneğini anlamlı bir etkinlikle sürdürdü. Bu yıl Hatay’da gerçekleşen Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, depremden etkilenen çocuklara bayram coşkusunu yaşattı. Hatay Expo Mersin Büyükşehir Belediyesi Çadır Kenti’nde yapılan etkinliğe katılan çocuklar hem birlikte koşma hem de şenlik oyunları ile eğlenme fırsatı buldu.  

550 çocuk katılım sağladı

Eker’in, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu’na; KEDEV, ALIKEV, Adım Adım dernekleri de destek verdi. TBMM’nin kuruluşunun 103. yılının şerefine 103 metre koşan her çocuk, parkuru tamamladıktan sonra birinci ilan edilerek madalyalarını kazanmanın gururunu yaşadı. Çeşitli yaşlardan 550 çocuğun katılım sağladığı etkinlikte koşunun yanı sıra; Dilek Ağacı, Refleks Oyunu, Denge Oyunu, Mini Oryantring gibi şenlik oyunlarıyla keyifli anlar yaşandı. 

Koşu, çadır kentte yaşayan çocuklara neşe ve umut oldu

2020 yılındaki pandemi koşullarında Türkiye’nin ilk online koşusu olarak yapılan Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, dördüncü yılına ulaştığı 2023’te deprem sebebiyle çadır kentlerde yaşayan çocuklara bir nebze de olsa neşe ve umut olmak amacıyla gerçekleştirildi. Eker, önümüzdeki yıllarda da 23 Nisan Çocuk Koşusu etkinliklerine devam etmeyi hedefliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*