Büyükşehir Evde Bakımdan bayram temizliği

Büyükşehir, Ramazan Bayramı öncesinde yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinde bayram temizliği yaptı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla her daim vatandaşın yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi düzenli aralıklarla gerçekleştirdiği Evde Bakım hizmetini Ramazan Bayramı öncesinde yoğunlaştırdı. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan, temizlik yapmaya elverişli sağlıklı yapısı olmayan; engelli, yaşlı veya yatalak olan vatandaşlara yönelik verilen hizmette Ramazan Bayramı öncesi vatandaşın evi dip köşe temizleniyor. 

VATANDAŞIN ELİ AYAĞI OLUYORUZ

Maddi imkânsızlıklardan veya hastalıktan dolayı oluşan olumsuzlukları önlemek amacı ile hayata geçirilen Evde Bakım hizmetleri 2017 yılından bu yana vatandaşımızın eli ayağı oluyor. Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Birimi ekipleri; evlerde yerleri süpürüyor, masa, dolap, televizyon, kitaplık, kapı, cam, pencere, kapı kollarının tozunu alıp siliyor. Ayrıca mutfak, tuvalet ve banyo yıkanıp paklanıyor.

 

GÜZEL TEYZE; DAHA NE İSTEYEYİM ALLAH’TAN BEN

Ramazan Bayramı’nda gelecek misafirlerini karşılayacak olmanın huzurunu yaşayan 73 yaşındaki Güzel Tanyürek, ‘’Belediyenin hizmetinden çok memnunuz. Allah razı olsun. Çünkü biz yaşlıyız. Dizlerimiz ağrıyor. İki dizimde protez var. Belimde siyatik var. Temizlik yapamıyoruz. Sabah kara kara düşünüyordum. Bayram geldi ben ne yapacağım. Geldiler camları sildiler. Yerleri süpürdüler, sildiler. Beyaz eşyamın altlarını sildiler. Mutfak dolaplarımı sildiler. Perdelerimi yıkayıp takıyorlar. Ben bunları yapamazdım, yaptıramazdım. Çok memnunum.  Daha ne isteyeyim Allah’tan ben’’ dedi.

 

‘’BAYRAMA NASIL ÇIKARDIM?’’

Kocaeli’ye yedi yıl önce taşınan Güzel teyze, ‘’Evim bayrama tertemiz oldu. Ama gelmeseler ben ne yapardım. Bayrama nasıl çıkardım. Çok üzüntülü olurdum. Yarın da İstanbul’dan gelecek misafirim var. Evim tertemiz oldu. Çok sevindim. Belediye başkanımızdan yaptıkları hizmetlerden, elemanlarından hepsine teşekkür ediyorum. Onlar nasıl bize yardım ediyorsa Allah da onlara yardım etsin. İşlerini rast eylesin inşallah. Ümmetin Ramazan bayramı mübarek olsun. Hep beraber güzel bayramlar geçirelim inşallah’’ ifadesini kullandı.

 

İRTİBAT 153 ÇAĞRI MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesi yıl boyunca sunduğu Evde Bakım hizmetinde ev temizliği ve öz bakım hizmeti yer alıyor. Başvurusu alınan vatandaşın evine sosyal incelemeye gidiliyor. Gerekli şartların oluştuğu tespit edilen kişiler hakkında kurulca kararlar alınarak (vatandaş SMS ile bilgilendirilmekte) ekipler tarafından periyodik olarak hizmet veriliyor. Bu hizmetten yararlanabilmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı merkezi ile irtibata geçiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*