‘Bosna Hersek Foça’ Başkan Gürbüz’ü Ziyaret Etti

Şubat ayında İzmir Foça Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayan Bosna Hersek Foça Belediyesi, Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ü ziyaret etti.

Bosna Hersek Foça’dan gelen heyet, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’e dostluk ve kardeşlik bağının güçlenmesi için yaptığı katkılar için teşekkür plaketleri sundu.

Misafir heyette, Bosna Hersek Foça Belediye Başkanı Muyo Sofraciya, Meclis Üyesi Nejat Gagula, Uluslararası Balkan Kooperatifi Genel Başkanı Hamza Yavuz, İzmir Balkan-Boşnak Kültürü Derneği Başkanı Emine Uçar ve dernek üyeleri yer aldı.

Kardeş şehir protokolü kapsamında kültürel ve ticari iş birlikleri gerçekleştireceklerini belirten Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Sevgili misafirlerimize ziyaretleri için teşekkür ederim. Bosna Hersek’in farklı şehirlerinden ve Balkanların farklı noktalarından Türkiye’ye gelen Boşnak halkımızın bir bölümü ilçemize yerleşmiştir. Tarihi bağlarımız olan Bosna Hersek Foça ile ortak proje ve çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kardeş şehir protokolü için emek veren Foça Belediyesi Meclis Üyelerimiz Kenan Düzgün, Semih Uzun, Kenan Gülay ve Tuncay Şentürk’e teşekkür ederim.’’dedi.

Bosna Hersek Foça Belediye Başkanı Muyo Sofraciya’da, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’e kardeş şehir protokolü sürecine gösterdiği ilgi ve katkıları için teşekkür etti.

Bosna Hersek Foça heyeti, belediye başkanlık makamı ziyaretinin ardından meclis üyeleri eşliğinde Foça şehir turu yaptı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*