Başkan Böcek Kadir Gecesi’ni Elmalı’da geçirdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kadir Gecesini inanç merkezi kabul edilen Elmalı’da vatandaşlarla birlikte geçirdi. Tekke Abdal Musa Türbesi’nde dua eden Başkan Böcek, Tekke Köyü yolunda gerçekleştirilen asfalt ve köprü yapım çalışmalarını denetledi. Başkan Böcek, Millet İttifakı milletvekili adayları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’da düzenlediği iftar yemeğine katıldı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Elmalı programının ilk durağı Tekke Köyü Abdal Musa Türbesi oldu. Başkan Böcek, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, CHP Antalya Milletvekili Adayları Sururi Çorabatır, Cavit Arı, Abdal Musa Derneği Başkanı Mehmet Özel, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Turhan ve muhtarlarla birlikte Abdal Musa Türbesi’ni ziyaret ederek, dua etti. Başkan Böcek, Vahibi Ümmi Türbesi ve Elmalılı Hamdi Yazır Kent Müzesi’ne de ziyarette bulundu. Elmalı’da vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Muhittin Böcek, Kadir Gecelerini kutladı.

YOL VE KÖPRÜ ÇALIŞMASINI DENETLEDİ

Başkan Muhittin Böcek, beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden inşa ettiği Tekke Köyü’ne ulaşımı sağlayan Bayralar Köprüsü’ndeki çalışmaları denetledi. Başkan Böcek, Elmalı Abdal Musa Türbesi ile ana yol arasındaki 8.5 kilometrelik olan yolda yürütülen sıcak asfalt çalışmasını da inceledi. Başkan Böcek, çalışmaların kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi. 

İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi Kadir Gecesi’nde Elmalı’da vatandaşlar için iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekilleri Cavit Arı, Aydın Özer, İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, İyi Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, Millet İttifakı’nın milletvekili adayları ile binlerce vatandaş katıldı. Sema gösterisi ve ilahilerle renklenen iftar yemeğinde hep birlikte dua edildi.

ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN

Başkan Muhittin Böcek, evliya, erenler ve inanç merkezi Elmalı’da olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Allah bu bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nde dualarınızı, tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Kadir Gecesinin ülkemize, vatandaşlarımıza sağlık, huzur, barış dolu güzel günler getirmesini diliyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Hep birlikte al bayrağımızın altında ezanımıza, cumhuriyetimize, atamızın devrimlerine inanarak aydınlık günlere yürümeye devam edeceğiz. Elmalımızı Antalyalı güzelleştirmeye devam edeceğiz. Azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*