Başkan Bilgin Köprülü Kavşak Projesini İnceledi

Numune Hastanesi kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek amacıyla bölgede köprülü kavşak projesi başlatıldı. Projeyi yerinde inceleyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Türksoy ve ekiplerden bilgi aldı.

Sivas-Erzincan çevre yolu üzerinden Numune Hastanesi’ne bağlantıyı sağlayan kavşaktaki trafik sıkışıklığını çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan köprülü kavşak projesi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan ve yıl sonunda tamamlanması planlanan projeyi inceleyen Başkan Bilgin, şehir içinde kesintisiz bir ulaşım sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Karayolları 16. Bölge Müdürü Türksoy, “Hastane kavşağımızın ihalesini yaptık, yer tesliminin ardından işimize başladık. Önümüzdeki günden itibaren fore kazık çalışmalarına başlayacağız. İlk etapta Erzincan istikametinin trimer kazısını tamamladık, köprü ayakları ile birlikte çalışmalarımıza başladık. Trafik sirkülasyonunu da karşılıklı olarak projelendirip imza altına aldık. Akışta herhangi bir problem yok, çalışmalarımız yıl sonunda tamamlanarak hizmete açılacak.” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce ihale edilen Numune Hastanesi Köprülü Kavşak ve Üstgeçit inşaatında Bölge Müdürümüz ve ekibi ile incelemelerde bulunuyoruz. Şehrimizin önemli ulaşım projelerinden bir tanesi… Hastanenin de bölgeye gelmesi ile yoğun bir trafik oluşuyordu. Çözüme kavuşturmak amacıyla Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün yapmış olduğu proje ihale edilerek inşaat çalışmaları başladı. Bölge Müdürümüzün şahsında tüm ekibe teşekkür ediyorum. Burada nimet-külfet dengesi var. Projenin hayata geçmesi için belli güzergâhların kapatılması gerekiyor. En hızlı şekilde trafik akışının sağlanacağı şekilde planlama yapıldı. İnşaat sürecinde de birtakım aksamalar olabilir bu noktada hemşehrilerimizin anlayışına sığınıyoruz. Proje tamamlandığı zaman kesintisiz ulaşımı birlikte sağlamış olacağız. Hayırlı olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*