Başkan Altay Tüm Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü yıl dönümünü ve dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı uğur İbrahim Altay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Tarihimizde bir dönüm noktası olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Ramazan Bayramı coşkusuyla birlikte kutluyoruz.

Milletimizin iradesinin en önemli tezahürü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz; bu sene 100’üncü yılına büyük umutlarla ve hedeflerle girdiğimiz Cumhuriyetimizin en önemli simgesidir.

Kurtuluş Savaşı’nda esarete karşı hürriyet kararının alındığı, akabinde ülkemizin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz, bugün ülkemizi güçlü yarınlara taşımaya devam ediyor.

Böylesine önemli ve anlamlı bir günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan etmesi, istiklalimizin teminatı olan çocuklara verdiği önemi bir kere daha gözler önüne seriyor.

Bu anlamlı gün vesilesiyle çocuklarımız için en güzel yaşam şartlarını sağlamak ve her bir çocuğumuzu milli ve manevi duygularla yetiştirerek yarınlara hazırlamak bizlere düşen en önemli vazifedir.

Özellikle 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerle zor günler geçiren çocuklarımızı, bugün bayram coşkusuyla sevindirmenin, yüreklerine neşe taşımanın gayretinde olmalıyız.

Bunun yanında sadece ülkemizdeki çocuklar için değil savaşlarla ve acılarla mağdur olmuş tüm mazlum coğrafyalardaki çocuklarımızın da yüzlerini güldürmeyi bir görev addetmeliyiz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünyada sevginin barışın ve kardeşliğin yaygınlaşmasına, tüm dünya çocuklarının huzur içinde yaşamasına vesile olmasını diliyorum.

Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızı sevk ve idare eden Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini, bizlere hürriyet kapılarını açan tüm ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*