Başkan Altay: “Sürekli İş ve Hizmet Üreten Bir Belediyecilik Anlayışıyla Çalışıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ile birlikte Yalıhüyük ilçesini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi. 

Başkan Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sürekli iş üreten, hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, “Bir taraftan da her gün yeni bir müjdeyle Sayın Cumhurbaşkanımız bizlerle buluşuyor. Bizim temel amacımız, hizmetle birlikte tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Konya Modeli Belediyeciliğe katkıları artarak devam eden ve Türkiye çapında da Konya’mızın en önlere çıkmasına büyük destek veren çok kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımıza şehrimiz, partimiz, ülkemiz adına teşekkür ediyorum. Allah Cumhurbaşkanımızdan, belediye başkanlarımızdan, hizmet eden insanlarımızdan razı olsun. Bu eser ve hizmet siyaseti durmadan yola devam edecek inşallah” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yalıhüyük Şehir Konağı’nın açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer, bugüne kadar ilçeye kazandırılan tüm yatırımlar dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2014 yılında Yeni Büyükşehir Yasası çıktığında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye ifade ettikleri belediyecilik modelini tüm taşrada nasıl yapılacağına dair kendilerine en güzel örnekleri sunduğunu belirterek, “Biz de göreve geldiğimiz günden itibaren onun yaktığı ateşi, onun oluşturduğu çıtayı daha yukarıya taşımak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yalıhüyük’e göreve geldikleri günden bu yana güncel bedelle 70 milyon liralık hizmette bulunduklarını kaydeden Başkan Altay, “Bugün de üç temel hedefimizden birisi olan, sosyal hayatın ilçelerimizde yaygınlaşması adına yine Tahir Başkanımız döneminde başlayan şehir konaklarımızın bir tanesinin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Özellikle ilçelerimizde sosyal hayatın merkezi inşa ediliyor. İçinde yüzme havuzu, spor salonları, KOMEK kurslarımızla birlikte adeta hanım kardeşlerimiz için bir sosyalleşme imkanı oluşuyor. Konya’nın önemli markalarından birisi haline dönüştü. Şehir Konağımız inşallah ilçemize önemli hizmetlerde bulunacak” dedi.

“BİZİM ÇOK DAHA BÜYÜK BİR DERDİMİZ VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sürekli iş üreten, hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını paylaşan Başkan Altay, “Bir taraftan da yoğunlaşan bir şekilde, hizmetlerin ardı arkası kesilmeden, her gün yeni bir müjdeyle Sayın Cumhurbaşkanımız bizlerle buluşuyor. Sayacak olursak onlarca hizmet var. Ama bizim çok daha büyük bir derdimiz var. Bizim çok daha büyük bir amacımız var. Özellikle bu seçimlerde şunu ifade ediyoruz: Bizim temel amacımız, hizmetle birlikte ‘tek vatan’, ‘tek bayrak’, ‘tek devlet’, ‘tek millet’. İnşallah, bu seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla birinci turda tekrar seçerek büyük ve güçlü Türkiye önünde başlattığı, devam eden projelerimizi tamamlama fırsatı verecek ve hep birlikte bu dönemin sonunda Türkiye’nin sadece bölgesinde değil; dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olduğuna şahit olacağız. Açılışını yaptığımız şehir konağımız ilçemize hayırlı olsun” cümlelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek ise “Konya Modeli Belediyeciliğe katkıları artarak devam eden ve Türkiye çapında da Konya’mızın en önlere çıkmasına büyük destek veren çok kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımıza şehrimiz, partimiz, ülkemiz adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.

“TÜRKİYE LİDER ÜLKE OLACAKSA CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDA RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLMALI”

Sadece Nisan ayı içerisinde Avrupa’daki en önemli 8-10 yatırımın büyük çoğunluğunun Türkiye’de yapıldığına dikkat çeken Akyürek, “Ulusal bazda bunlar yapılıyor ve devam ediyor. Yerelde de Büyükşehir Belediyemizin bir yatırımının ya temelini atıyoruz ya açılışını yapıyoruz. Allah Cumhurbaşkanımızdan, belediye başkanlarımızdan, hizmet eden insanlarımızdan razı olsun. Bu eser ve hizmet siyaseti durmadan yola devam edecek inşallah. Başkaları ne yapıyor? Laf, laf, laf. Türkiye eğer lider ülke olacaksa, Türkiye büyük Türkiye hedefini gerçekleştirecekse, Cumhurbaşkanlığı makamında Recep Tayyip Erdoğan olmalı” ifadelerini kullandı.

YALIHÜYÜK ŞEHİR KONAĞI DUALARLA AÇILDI

Yalıhüyük Kaymakamı İbrahim Yazıcı, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, AK Parti Yalıhüyük İlçe Başkanı Yusuf Pişkin, MHP Yalıhüyük İlçe Başkanı Abdullah Ceran ve vatandaşların da katıldığı açılışta konuşmalardan sonra dualarla Yalıhüyük Şehir Konağı’nın açılışı yapıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek hayırlı işler dilerken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ilçeye kazandırılan Millet Bahçesi’nde de incelemelerde bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*