Başkan Altay: “Hizmet Nasıl Yapılır, Eser Nasıl Üretilir Görmek İstiyorsanız Konya’ya Gelin”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyşehir ilçesine kazandırılan Üzümlü ve Huğlu Atık Su Arıtma Tesislerinin açılışı ile Beyşehir İçme Suyu Artıma Tesisleri revizyonu temel atma törenini gerçekleştirdi. 

Beyşehir ile birlikte aynı gün Karatay, Seydişehir ve Selçuklu’da açılışlar yapacaklarını kaydeden Başkan Altay, sadece bir günde temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerin toplam bedelinin 300 milyon lira olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Çünkü biz eser siyaseti yapıyoruz. Biz her geldiğimizde bir başlangıç ya da bir açılış gerçekleştiriyoruz. Biz bu işleri yaparken bazıları ne yapıyorlar? Şehir şehir geziyorlar, birbirlerine kalp yapmayı öğretiyorlar. Hizmet nasıl yapılır, eser nasıl üretilir, ülke nasıl temsil edilir görmek istiyorsanız Konya’ya gelin. Biz size belediyeciliği anlatalım. Konya Modeli Belediyecilik nasıl oluyormuş anlatalım” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Beyşehir Üzümlü ve Huğlu Atık Su Arıtma Tesislerinin açılışı, Beyşehir İçme Suyu Arıtma Tesisleri revizyonu temel atma programı gerçekleştirildi.

Beyşehir Anıt Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin, tesislerin ilçeye kazandırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“SİZLERİN HUZURUNA HER ZAMAN HİZMETLE GELDİK”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Hakan Özer, tesisin Beyşehir’e ve Konya’ya hayırlı olmasını dileyerek, “Hamdolsun biz AK Parti olarak sizlerin huzuruna her zaman hizmetle geldik. Başınızı hiç öne eğmedik. 22 sene AK Parti iktidarı hem ülkemize hem şehrimize hem Beyşehir’imize önemli hizmetler yaptı. Tarihi bir seçime adım adım ilerliyoruz. Türkiye bir karar verecek. Biz AK Parti olarak bütün gücümüzü milletimizden, sizlerden aldık. Türkiye Yüzyılı’na hep birlikte coşkuyla, heyecanla yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“BİZ, ESER SİYASETİ YAPIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu sabah Karatay’da KOMEK binası açılışı yaptıklarını, Beyşehir’de 2 tesisin açılışını, birinin temel atma törenini gerçekleştireceklerini, Seydişehir’de Bilgehane, Selçuklu’da park açılışı yapacaklarını belirterek, “Sadece bugün temelini atacağımız ve açılışını yapacağımız tesislerin toplam bedeli 300 milyon TL. Çünkü biz eser siyaseti yapıyoruz. Biz her geldiğimizde bir başlangıç ya da bir açılış gerçekleştiriyoruz. En önemli görevimizin de bu gölü korumak. Çünkü Sultan Alaeddin, bu toprakları bize bırakırken ‘Cennet ya burasıdır ya buranın altındadır’ diyerek o günün dünyasında Beyşehir’in önemini vurgulamış. Bugün Beyşehir Gölü bizim can damarımız. Ve gölün temizlenmesini, göle akan atık suların temizlenmesini kendimize bir vazife edindik. Huğlu ve Üzümlü Arıtma Tesislerinin bugün açılışını yapıyoruz. İki tesisimizin güncel bedeli, 60 milyon TL. Özellikle Huğlu ve Üzümlü’de üretim yapan, Beyşehir’de üretim yapan kardeşlerimiz, Konya’nın ekonomisine çok büyük bir katkı sağlıyor. Hem istihdam oluşturuyorlar hem ihracat yapıyorlar. Onun için biz ne kadar hizmet etsek bunun karşılığını ödemiş olamayız” ifadelerini kullandı.

“BEYŞEHİR’İN İÇME SUYU ŞİKÂYETİNİ GİDERMEK İÇİN 80 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPIYORUZ”

Bölgeden kaynaklı atık suyun arıtılarak Beyşehir Gölü’ne deşarj edilmesinin Beyşehir Gölü’nün korunması açısından çok önemli bir başlangıç olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Bildiğiniz gibi daha önce hayalet ağların temizlenmesi için de bir çalışma yaptık. Şimdi Beyşehir merkezin içme suyundan oluşan şikayeti gidermek için 80 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. İhalesini yaptık, işin başlangıcını gerçekleştirdik. Dünya standartlarında yaptığımız arıtma ile en güzel şekilde çeşmelerinizden suyu akıtmış olacağız” açıklamasını yaptı.

“BİZE GÜVENENLERİ YARI YOLDA BIRAKMAYIZ”

 “Biz Konya’nın her yerinde işler yapıyoruz. Bize güvenenleri hiç mahcup etmedik” diyen Başkan Altay konuşmasına şöyle devam etti: “O yüzden kafanızı karıştıranlara izin vermeyin. Biz Allah’ın izniyle mahcup olacağımız bir işin altına asla imza atmayız. Bize güvenenleri yarı yolda bırakmayız. Beyşehir’imiz bu işler tamamlandığında inşallah çok güzel bir hale gelecek. Bir diğer konu Millet Bahçesi. Bakanlığı’mızı aradım. Dediler ki en kısa sürede onun da başlangıcını yapmak istiyoruz. Bakanlığı’mızın yapacağına inanıyoruz, çünkü Çevre ve Şehircilik Bakanımız Konya’mızın evladı Murat Kurum. Konya’daki yaptığımız bütün işlerde bize destek oldu. Bu sorunu da çözecektir. Hiç merak etmeyin. Biz, bir dahaki gelişimizde onunla ilgili de bir müjdeyi sizlerle Allah’ın izniyle paylaşırız.”

“GELSİNLER KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK NASIL OLUYOR ANLATALIM”

Bir taraftan da Beyşehir’e güzel bir belediye binası kazandırmak için bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Başkan Altay, “Biz bu işleri yaparken bazıları ne yapıyorlar? Şehir şehir geziyorlar, birbirlerine kalp yapmayı öğretiyorlar. Hizmet nasıl yapılır, eser nasıl üretilir, ülke nasıl temsil edilir görmek istiyorsanız Konya’ya gelin. Biz size belediyeciliği anlatalım. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ nasıl oluyormuş anlatalım. Biz ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye anlatıyorduk ama sadece Konyalılara anlatma fırsatımız vardı. Bunlar şehir şehir geziyorlar. Biz de şehir şehir geziyoruz. Ama ne yapmak için gidiyoruz? Hatay’daki kardeşlerimizin sorununu çözmek için gidiyoruz. Hatay’ı ayağa kaldırmak için gidiyoruz. Oradaki sorun yaşayan kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için gidiyoruz. Konyalılardan aldığımız destekle, Konyalıların bize güveni ile gidip oradaki depremzede kardeşlerimizin musluklarından su akması için çalışıyoruz ve Konya’yı temsil ediyoruz. Bugün gidin deprem bölgesine. Hatay’da bir kapıyı çalın ve deyin ki ‘ben Konya’dan geliyorum’. Önce size bolca dua ederler sonra ellerinde ne varsa onu ikram etmeye çalışırlar. Çünkü zor günlerinde, o depremin ilk gününden itibaren yönlerini nereye dönseler bir Konyalıyı onlara hizmet ederken buldular. Bir Konyalıyı sorunlarını çözerken buldular. Oradaki işlerimiz bitene kadar da orada sorunları çözmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“BİZ BU TÜRKİYE’YE İNANIYORUZ”

Beyşehirlileri 2 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya mitingine davet eden Başkan Altay, “Şöyle coşkulu bir şekilde Cumhurbaşkanımızı karşılayalım inşallah. Hanım kardeşlerimizi, gençlerimizi, amcalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımızı görmeye davet ediyorum. Türkiye büyük bir atılım içerisinde, Türkiye büyük bir dönüşüm içerisinde, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcına gayret ediyor. Gökte Kızılelma, karada Altay Tankı ve top, denizde TCG Anadolu. İşte yeni Türkiye budur diye. İşte biz buna inanıyoruz. Biz bu Türkiye’ye inanıyoruz. Biz bunu yapan güçlü lider Recep Tayip Erdoğan’a inanıyoruz. Onun için onun yol arkadaşları olarak ne kadar çalışsak, ne kadar hizmet etsek, bu sandıkları patlatan Beyşehir’in hakkını teslim edemeyiz. Ama şuna inanın bu hakkı teslim etmek için gece gündüz çalışıyoruz, gayret ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Beyşehir’e kazandırılan 140 milyon liralık yatırımların hayırlı olmasını dileyen Başkan Altay, “Bugün bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Beyşehir İlçe Başkanımıza, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanına teşekkür ediyorum. Ama en önemli teşekkür; bugün meydanda bu soğuğa rağmen bizi yalnız bırakmayan hanım kardeşlerimize ve siz değerli büyüklerime, genç kardeşlerimize. Allah hepinizden razı olsun. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Ak Parti Konya İl Yönetimi Kurulu Üyesi Muharrem Akkaya’nın da katıldığı programda konuşmaların ardından yapılan duayla Beyşehir Üzümlü ve Huğlu Atık Su Arıtma Tesisi açılırken Beyşehir İçme Suyu Arıtma Tesisinin temeli atıldı.

Beyşehir’de ilçe esnafını da ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Altay, son olarak AK Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı’yla bir araya gelerek partililerle istişarelerde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*