Başkan Altay: “Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye İçin Çalışıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Seydişehir’e kazandırılan Millet Bahçesinin açılışını yaptı. Son iki günde çok sayıda açılış ve temel atma programına katıldıklarını belirten Başkan Altay, “Bizler her zaman eser ortaya koymak için çalıştık. 

Her zaman sizlerin bir ihtiyacını gidermek çaba sarf ettik. Burası 146 bin metrekarelik alanıyla Konya’nın en büyük millet bahçelerinden birisi. Seydişehir’in yeni cazibe merkezlerinden birinin açılışını gerçekleştireceğiz” dedi. Bütün bu işleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Altay, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi büyük ve güçlü hale getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, gayret ediyoruz” diye konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan Seydişehir Millet Bahçesi’nin açılışı düzenlenen programla yapıldı.

Programda konuşan Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Bölgelerimizde millet bahçelerini Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hayata geçirdik. Bunlardan bir tanesi de Seydişehir’e nasip oldu. 146 bin metrekarelik bir alana Millet Bahçesi yapıldı. İnsanların insanca yaşayabilmesi için bu sosyal alanlara da ihtiyaç var. Millet Bahçemizin hayırlı olmasını diliyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KONYA’MIZ DÜNDEN BUGÜNE HEP ÜLKEMİZDE ÖRNEK OLMUŞTUR”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Latif Selvi, “AK kadroların farkı olan Konya’mız, deprem bölgesinde gerçekleştirilen hizmetlerle; bütün unsurlarıyla, sivil toplumuyla, belediyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde marka hizmetlere imza attı. Bu şunu gösteriyor: AK kadrolar, millete hizmet aşkıyla dolu insanlar kolları sıvadığı zaman tekeden sütü çıkarır ve her yerde yapmış olduğu hizmetler anılır. Özellikle Konya’mız dünden bugüne hep ülkemizde örnek olmuştur. İnşallah bu ve bundan sonra yapılacak bütün hizmetler hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN TEŞEKKÜR ETTİ

Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin, Millet Bahçeleri projeleriyle Türkiye’ye yeni bir vizyon kazandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve tesisin Seydişehir’e kazandırılmasında büyük katkıları olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“SEYDİŞEHİR’İN YENİ CAZİBE MERKEZLERİNDEN BİRİNİN AÇILIŞINI YAPIYORUZ”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, son günlerde çok yoğun bir program süreci geçirdiklerini belirterek konuşmasına başladı. Dün 6 ilçede açılış ve temel atma gerçekleştirdiklerini, bugün de sabah Karatay’da bir açılış yaptıklarını, Beyşehir’de de 2 arıtma tesisinin açılışını, 1 içme suyu arıtma tesisin temelini attıklarını şimdi de Seydişehir’de millet bahçesinin açılışını yaptıklarını söyledi.

Açılıştan hemen sonra Selçuklu’da yine bir parkın açılışını yapacaklarını kaydeden Başkan Altay, şöyle devam etti: “Bizler her zaman eser ortaya koymak için çalıştık. Her zaman sizlerin bir ihtiyacını gidermek çaba sarf ettik. Burası 146 bin metrekarelik alanıyla Konya’nın en büyük millet bahçelerinden birisi. Zannediyorum, Ereğli’den sonra ikinci en büyük Millet Bahçesi. Millet Bahçesi deyince sadece yeşil alanlardan oluşan bir alan değil, bir bahçe değil. İçinde düğün salonu, kitap kafesi, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, spor alanlarıyla birlikte adeta Seydişehir’in yeni cazibe merkezlerinden birinin açılışını gerçekleştireceğiz. Ama bakın, biz öyle yoğun çalışan kadrolarız ki bugün bu hizmetlerde emeği olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız aramızda yok. Yine TOKİ Başkanımız Ömer Bulut aramızda yok. Niye? Onların iki büyük görevi var. Bir taraftan deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza kalıcı konutlar yapmaya çalışıyorlar, bir taraftan da İstanbul’da seçim çalışması yapıyorlar. Ama biz geldik. Burada bugünkü bedelle 128 milyon liralık bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Seydişehir’imize hayırlı uğurlu olsun. Allah emeği geçen başta Bakanımız Kurum’a ve TOKİ Başkanımıza hayırlı hizmetler vesile etsin.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE ÜLKEMİZİ BÜYÜK VE GÜÇLÜ HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bütün bu işleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Altay, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi büyük ve güçlü hale getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Belediye olarak 2018’den bugüne kadar Seydişehir’imize 500 milyondan fazla yatırım yaptık. Tabi bu demek değil ki her iş bitti. Ama şuna inanın her yıl bir eksiği tamamlıyoruz. Gün geçtikçe Seydişehir’imiz merkez standartlarına yaklaşıyor, Büyükşehir’in varlığı çok daha güçlü hissediliyor. İnşallah Belediye Başkanımızla birlikte ilçe başkanımızla birlikte sizlere hizmet etmeye çalışacağız. Bizler, büyük ve güçlü bir Türkiye hayal ediyoruz” cümlelerini kullandı.

“ARTIK TÜRKİYE’NİN BÜYÜK VE GÜÇLÜ OLDUĞUNA BİR TÜRLÜ AKLINIZ ERMİYOR”

Konuşmasını Karadeniz doğalgazıyla sürdüren Başkan Altay, “Aramaya başladık. Önce uluslararası şirketlerle anlaşmalar yaptık. Onlar aradılar, dediler ki ‘burada bir şey yok, boşuna para harcıyoruz.’ Sonra başladık, kendi sismik gemilerimizle önce Karadeniz’in bir zeminini taradık, olabilecek noktaları tespit ettik. Sonra yine yerli ve milli gemilerimizle doğalgazı bulduk, ateşini yaktık. Ne dediler? ‘Bunlar bulsalar bile getiremezler’ dediler. ‘Kaç yıl sürecek bakalım’ dediler. ‘Doğalgazı bulduklarını iddia ediyorlar’ dediler. Şimdi, rekor bir sürede yine Türk işçileriyle, Türk mühendisleriyle ile dünyada 5-6 yılda yapılan işi iki yılda yaptık. Getirdik Filyos’ta ateşi yaktık. Ne dediler? ‘Acaba rezervi ne kadar’ dediler. Sonra; ‘bu Putin’in bize hediyesi olabilir, Putin gazı vermiş olabilir’ dediler. Ya bir türlü anlayamadınız, şu millete güvenmeyi bir türlü beceremediniz. Türk insanının başaracağına bir türlü inanamadınız. Artık Türkiye’nin büyük ve güçlü olduğuna bir türlü aklınız ermiyor. Şimdi ne yapıyoruz? Diyoruz ki bir ay boyunca doğalgaz ücretsiz. Sonra, bir yıl boyunca 25 metreküp doğalgaz ücretsiz. Buna ne diyeceksiniz çok merak ediyoruz. Acaba buna ne kulp takacaksınız çok merak ediyoruz. Türk insanına fırsat verildiğinde, Türk mühendislere güvendiğinizde Allah’ın izniyle yapamayacağımız bir şey yok. Biz büyük ve güçlü bir Türkiye’ye inanıyoruz. Bunun için 14 Mayıs’ta sizlerden destek istiyoruz” dedi.

“BİZ BÖYLE BİR ESERİN AÇILIŞINDA SİZLERİN GÜLER YÜZÜNÜ GÖRÜNCE DİNLENİYORUZ”

Nerede bir sorun varsa orada çalışmaya gittiklerini belirten Başkan Altay, “Dün bir arkadaşımız yazmış: ‘Başkanım senin kayak takımların yok mu’ diyor? Ben 48 yaşındayım hayatımda hiç kayak takımım olmadı. Çünkü çalışmaktan fırsatımız olmuyor. Şöyle bir dinlenmeye fırsatımız olmuyor. Biz ne zaman dinleniyoruz, böyle bir eserin açılışında sizlerin güler yüzünü görünce dinleniyoruz. Allah sizlerden razı olsun” ifadelerine yer verdi.

Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hülya Şevik, MHP Konya Milletvekili Adayı Yasin Yakar, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP Seydişehir İlçe Başkanı Eyüp Gül’ün de katıldığı programda konuşmaların sonunda Seydişehir Millet Bahçesi’nin açılışı yapıldı.

Başkan Altay ilçeye Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılacak Tarihi Merkez Seyyid Harun Veli Türbesi Çevre Düzenlemesinde de incelemelerde bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*