AK Parti’li Arvas: ‘Artık emir alan bir Türkiye yok’

AK Parti Van Milletvekili Adayı Abdulahat Arvas, AK Parti döneminde Türkiye’nin dünyada söz sahibi olduğunu belirterek, “Artık emir alan bir Türkiye yok, üzerinde oyun kurulan bir Türkiye yok” dedi.

Van’da seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Abdulahat Arvas, gittiği her yerde büyük bir muhabbetle karşılanıyor. Milletvekilliği döneminde kente kazandırdığı yatırımlarla vatandaşların büyük takdirini toplayan Arvas, seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran ilçesinde ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Çaldıran ilçe seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya gelen Arvas, yoğun ilgi ve teveccühle karşılandı. Burada vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinleyen Arvas, daha sonra beraberindekilerle ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ziyaretinde caddede karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet eden Arvas, daha sonra ilçeye bağlı Soğuksu Mahallesi’ne geçti. Burada da mahalle sakinleri tarafından karşılanan Arvas, “Vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve teveccühü ile keyifli bir sohbet gerçekleştirip taleplerle ilgilendik. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Biz her noktada yüreklere dokunuyoruz” dedi.

“Artık ayakları üzerine sağlam basan, masada söz sahibi olan, oyun kuran bir Türkiye var”

Buradan da Ayrancılar Mahallesi’ne geçen Arvas, yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Herkesle tek tek tokalaşarak iletilen talepleri not alan Arvas, artık oyun kuran bir Türkiye olduğunu belirterek, “14 Mayıs’taki seçim, Türkiye Yüzyılı’nın en önemli seçimlerinden biridir. Artık emir alan bir Türkiye yok. Oyun kuran bir Türkiye var ve çekinilen bir lider var. Onların karşısına geçtiği zaman ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir liderimiz var. Liderimizi yeniden Cumhurbaşkanı olarak görmek ve meclisteki milletvekili sayımızın fazla olması için vatandaşlarımızdan tam destek bekliyoruz. Hizmet için gece gündüz çalıştık, bundan sonra da çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürmek istiyoruz” dedi.

Termal tesislerle Çaldıran’ın ekonomisine katkı

Termal tesisler ve tekstil fabrikasıyla ilçenin ekonomisine önemli katkılar sunduklarını ifade eden Abdulahat Arvas, “Ayrancılar Mahallesi’ndeki dağların yamacına kurulan kayak merkeziyle adını duyuran Çaldıran ilçemiz, her sene binlerce yerli ve yabancı kayak severi ağırlıyor. Kayak merkezimizin yanında kurulan termal otellerin tamamlanması ile birlikte dünyada örnek bir konsept olacak. Bu yatırımlar Çaldıran’ın tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Aynı zamanda faaliyete başlayan tekstil fabrikası da birçok gencimize iş kapısı oldu. Belediye Başkanımız ile yeni atölyeler kurmak için çaba içerisindeyiz. Çaldıran’ın jeotermal potansiyelini daha güçlü bir şekilde ekonomiye kazandırmayı düşünüyoruz. Joetemal sera ile ilgili organize sanayi bölgesinin kurulumu için de var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

 “Huzur ve güven bizim için bir tercih değil zarurettir”

Yatırımların huzur ortamını sevdiğini söyleyen Arvas, “Çilli Sınır Kapısı ve Çubuklu Barajı ile ilgili çalışmaları hep gündemde tuttuk. Çubuklu Barajı yatırım programına alındı. Hangi parti olursa olsun hizmet ve eser siyaseti konuşanlar, proje ile milletin karşına çakanların bu memlekete faydası olur. Şiddetten ve kaostan beslenenler bugüne kadar acı ve gözyaşından başka bir şey vermedi. Huzur ve güven bizim için bir tercih değil zarurettir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*